Jooksuhooaeg sai mai kuus täis tuurid, igal nädalavahetusel sai võisteldud, nii maastikujooksudel kui ka asfaldil. Tuli magusaid võite, Harku järve jooksul kui ka sai tugevat piimhappe tunnet Viljandi järve jooksul.  Liigne võistlemine muidugi väsitab lõpuks. Juuni kuust alates võistlesin põhimõtteliselt üle nädala ja võistlusvabal nädalalõpul jooksin pikemaid otsi nii kolmekümne kilomeetri ligi. Juuni keskpaigus oli ka tavapäratum jooksunädala lõpp. Esmakordselt võistlesin Tipust topini jooksuüritusel, kus meie ühe liikme haigestumise tõttu läbisin kaks vahetust. Kokku seega kolme korra ja ca 20h jooksul 75 kilomeetrit. Sellel võistlusel oli minu eesmärk teisi motiveerida, tekitada head tiimitunnet ja hoida pulssi rohelises tsoonis. Oli raske, kuid meeleolukas nädalalõpp, mida on hea meenutada.  Siit ka kaks videot:

Samuti jätkasin oma treeningutes ujumisega, kahel korral nädalal. Pringstore kinkis mulle Zone3 kalipso, millega sai avavees harjutatud, aitäh teile! Esimese avaveeujumise võistluse tegin triatloni võistluse tiimide arvestuses 1.5km Pühajärvel. Jäin rahule 1,5km ca 25minutit. Kaks nädalat hiljem 22. juulil võtsin ette Maardu triatloni, kus juba ise kõik kolm ala läbi tegin. Ujumine oli too päev ehk natukene kehvem aga siiski hea. Maanteesõidu jalgratta sain Hawai Expressist selleks võistluseks nädal enne, aitäh ka teile selle võimaluse eest. Nii et nädal enne sõitsin võistlusdistantsi Suurupisse ja tagasi sõidu näol. Pean tõdema, et ei naudi kui tuhar ja selg ikka pingesse lähevad, aga olen kuulnud, et harjutades läheb ka see üle, loodame

Seega 40km läbisin ca 1.12h, ega ma kellegist mööda ei sõitnud, vaid pidin teiste möödasõite jälgima, mõeldes, et kuidas nad ikka nii kiirelt vuhavad, kas seal on mõni pisike mootor sees või on asi ikka tublis harjutamises, usun et ikka see viimane  Miks ma siis ise ei harjutanud väntamist hoolega, on põhjus selles, et kui soovin head maratoni aega septembris, siis paraku jalgratta treening ei sobi hästi selle juurde. Kui rattas töötab enamasti pealmine reis, siis jooksus on võtme tähtsusega tagareis ja pöid.

Peale ratast oli päris võõras jooksma hakata, kuid peale teist kilomeetrit läks kehast ka see ratta puisus väiksemaks ja sai ca 3.15-20 vahel kilomeetreid läbitud. Triatlonis olen tähele pannud, et jooksurajad ei planeerita kiireks läbimiseks, pigem on palju ringe ja 180 kraadiseid pöördeid, igal spordialal omad iseärasused, aga lõppkokkuvõttes ikka vaatad protokollist, kui palju kellegile kaotasid/võitsid.

On jäänud seitse nädalat Tallinna maratonini kaks pikemat jooksuotsa treeningus ja kolm eri pikkusega jooksu võistlust. Vaata ka Tallinna maratoni lehelt minu nurka, mis ajaga mis aastal mingit distantsi olen läbinud, video soovitused… https://www.jooks.ee/et/tallinna-maraton/maratonimees-roman-fosti

Tallinna maraton tuleb sel aastal põnev, kuna tuleb häid jooksjaid nii mujalt maailmast kui ma meie praegune tõusev maratoni täht Latsepov püüab head aega joosta. Head ettevalmistus meile kõigile selleks jooksufestivaliks.