Tere tulemast minu kodulehele!
(Postitus: 29.07.2018)

Selle keskkonna lõin Sinu jaoks, kes Sa oled nooruslik, sportlik, tervislike eluviisidega ja õpihimuline. Tore, kui Sinust on juba saanud regulaarne jooksuharrastaja, aga kasulik on siinses keskkonnas jagatav ka siis, kui teed jooksu alal alles esimesi samme või oled endale sobivat regulaarset treeningut alles otsimas.

Olen tänaseks olnud jooksmise juures peaaegu kakskümmend aastat, kogenud ületreenimist, vigastusi, suurt rõõmu. Ka pettumusi, õnnestumisi ja ebaõnnestumisi erinevatelt võistlustelt ning soovin seda siin Sinuga nüüd jagada.

Olen treeninud koos Hispaania, Hollandi, Keenia, endise NL riikide ja paljude teiste riikide sportlastega. Olen sealjuures olnud nii aktiivne kuulaja, kui ka küsija jooksu temaatikas. Samuti olen treeninud erinevate treenerite käe all, et paremini mõista erinevaid harjutusi ja ka jooksu tehnilisi nüansse. Kõigil Teie hulgast ei pruugi olla võimalust ühineda iganädalaselt mõne jooksugrupi treeninguga. Siin keskkonnas tahangi Teile omalt poolt pakkuda võimalust vaadata videosid ja jätta meelde tehnilised nüansid ning neid  korrata. Algajale jooksuhuvilisele on kindlasti abiks blogid, millest saab olulisemat infot jooksmisega alustamise, jooksuharjutuste, tehnika, taastumise, võistlusteks ettevalmistumise, riietumise ja toitumise kohta. Olen võistlejana läbinud 16 maratoni. Tõsi: mõne neist küll rohkem treeninguna, kuid ka neist olen õppinud nii mõndagi, mida Teiega siin jagan. Kaks korda enam olen jooksnud poolmaratone ja need kogemused võivad, eriti algajale pikamaajooksjale,  kasuks tulla.

Annan ülevaate, kuidas käib ettevalmistus maratoniks ja mis olid selle konkreetse maratoni plussid ja miinused ning mida ise õigesti tegin  ja milles eksisin. Jooksuhuvilistel on võimalus esitada mulle siin keskkonnas küsimusi, millele annan vastuse läbi blogi. Meie kirjus maailmas on noortel palju ahvatlusi, millega tegeleda. Selle keskkonna abil tahan lisada valikute hulka pikamaajooksuharrastuse ja veelgi tõsisemad treeningud. Mina usun kindlalt, et meil võib veel tulla noori, kes ületavad Enn Selliku, Jane Salumäe ja Paša Loskutovi rekordid. Selleks on vaja vanemaid, kellel on jooksu vastu huvi ja kes on samuti teadlikud jooksu nüanssidest, et suunata oma lapsi. Soovin selle keskkonna loomisega aidata Eesti jooksukultuuri edendada. Teadlik treenimine on siinjuures minu peamine märksõna.

Ka individuaalala treeningutes ei tehta midagi suurt üksinda. Seepärast ootan Teie kommentaare ja ettepanekuid selle keskkonna kasulikumaks ja huvitavaks muutmiseks. Koos teeme oma parimad jooksud!

Parimatega,

Romka